Son dakika özel fiyatlar e-posta kutunuzda! E-posta listemize aşağıdan kayıt olarak son dakika promosyonlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
e-posta:

Oteller

 İstanbul Otelleri
 Antalya Otelleri
 Kemer Otelleri
 Alanya Otelleri
 Kalkan Otelleri
 Marmaris Otelleri
 Fethiye Otelleri
 Bodrum Otelleri
 Kapadokya Otelleri
 Side Otelleri
 Belek Otelleri
 Ankara Otelleri
 İzmir Otelleri
 Tüm Bölgeler

YILBAŞI TURLARI

SÖMESTRE TURLARI

BAYRAM TURLARI

KÜLTÜR TURLARI

AÇIK ARTTIRMA

TATİLCİDEN TATİLCİYE

VİZE BİLGİLERİ

HAKKIMIZDA

REKLAM TARİFESİ

OTELLERE ÖZEL

ACENTALARA ÖZEL

İŞ BAŞVURU FORMU

ÜLKELER REHBERİ
Haber Ekleme Tarihi: 0000-00-00

ALMANYA`DA MISIR İÇİN İMZA KAMPANYASI


Mısır’ın Almanya’daki havayolu vergisi dezavantajından kurtulmak için girişimler sürüyor.
Almanya’da geçen yıl uygulamaya konulan ve uzaklığa göre üç ayrı kategoride uygulanan havayolu vergisinin Mısır lehine indirilmesi için son olarak Mısır spesiyalisti tur operatörü ETI, imza toplamaya başladı.

Türkiye, Tunus, İspanya gibi rakiplerine olan uçuşlarda kişi başı 7,50 avro olarak tahsil edilen havayolu vergisinin uzaklıktan dolayı 23,43 avro olduğu Mısır’a turist götüren tur operatörü ETI’nin Genel Müdürü Nils Jenssen, bu vergi oranının düşürülmesi için çaba harcıyor.

Almanya’daki yasalara göre en az 50 bin imza toplaması gereken Jenssen, verginin indirilmesi için 50 bin imzaya ulaştığında Alman federal parlamentosu Bundestag’ın ilgili komisyonuna bu yöndeki talebi ile başvurabilecek.

ETI, Mısır uçuşlarında verginin indirilmesine gerekçe olarak, Almanya’nın en büyük havaalanı Frankfurt’un Mısır’ın tatil bölgelerine uzaklığının İspanya destinasyonları kadar olduğunu ve hesaplamalarda bunun baz alınması gerektiğini gösteriyor.

Almanya’nın en büyük turizm ve seyahat meslek kuruluşu Alman Seyahat Birliği (DRV) de ETI’nin bu girişimini destekliyor.
 
 

tatilborsasi.com © 2000

www.tatilborsasi.com sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.tatilborsasi.com sorumlu tutulamaz.