Son dakika özel fiyatlar e-posta kutunuzda! E-posta listemize aşağıdan kayıt olarak son dakika promosyonlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
e-posta:

Oteller

 İstanbul Otelleri
 Antalya Otelleri
 Kemer Otelleri
 Alanya Otelleri
 Kalkan Otelleri
 Marmaris Otelleri
 Fethiye Otelleri
 Bodrum Otelleri
 Kapadokya Otelleri
 Side Otelleri
 Belek Otelleri
 Ankara Otelleri
 İzmir Otelleri
 Tüm Bölgeler

YILBAŞI TURLARI

SÖMESTRE TURLARI

BAYRAM TURLARI

KÜLTÜR TURLARI

AÇIK ARTTIRMA

TATİLCİDEN TATİLCİYE

VİZE BİLGİLERİ

HAKKIMIZDA

REKLAM TARİFESİ

OTELLERE ÖZEL

ACENTALARA ÖZEL

İŞ BAŞVURU FORMU

ÜLKELER REHBERİ
Haber Ekleme Tarihi: 0000-00-00

SARAYBOSNA TURİZM FUARI BAŞLADI


Bosna Hersek`in başkenti Saraybosna`da 35. Uluslararası Turizm Fuarı başladı. Fuara partner ülke olan Türkiye, ilgi odağı oldu. Saraybosna`nın Skenderiya Meydanı`nda bulunan Mirza Delibaşiç Spor Salonu`nda başlayan ve 31 Mart`ta sona erecek fuara, Türkiye`nin yanı sıra İspanya, Sırbistan, Hırvatistan ve Karadağ`ın da aralarında bulunduğu çeşitli ülkelerle, Bosna Hersek`in 6 kantonu, Bosna Hersek Federasyonu Turizm Birliği, Bosna Hersek Turizm Acenteleri Birliği ile 22 turizm şirketi katıldı.

Fuarın açılış törenine, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin, Türkiye`nin Saraybosna Büyükelçisi Ahmet Yıldız, Saraybosna Kantonu Ticaret Bakanı Rusmir Sendiç, Saraybosna Kantonu Turizm Birliği Başkanı Midhat Kulo ile çok sayıda yetkili ve davetli katıldı. Çeşitli ülkelerin turizm potansiyellerinin tanıtıldığı fuarda, Türkiye`nin standında davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu ve Türkiye`nin güzellikleri paylaşıldı. Türkiye`den gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı halk müziği ekibi de tören kapsamında beğenilen çeşitli parçaları seslendirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Faruk Şahin, Türkiye`nin siyasi olarak Bosna Hersek`e her türlü desteği verdiğini belirterek, bu ilişkiyi ekonomi alanına da yansıtmak istediklerini vurguladı. Bosna Hersek`in ve özellikle de Saraybosna`nın birçok potansiyeli bulunduğuna işaret eden Şahin, şöyle konuştu: ``Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki kardeşlik, karşılıklı turizm kanalı ile güçlenecektir. Turizmde lider ülke olarak tecrübelerimizi buraya da aktarmak istiyoruz. Bu tecrübelerimizi, Türkiye`nin Saraybosna Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, aynı zamanda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Turizm Otelciler Birliği gibi Türk meslek kuruluşlarını buraya yönlendirerek paylaşacağız. Burada önemli turizm potansiyeli var ve Türk yatırımcısı bir an önce buraya gelmesi lazım ve biz de Bakanlık olarak gerekli desteği vereceğiz.``

Şahin, Türkiye`nin turizmiyle ilgili de bu yıl bir rekor kırılacağını ümit ettiklerini ifade ederek, ``Tahminimize göre, bir sıkıntı olmazsa bu yıl 35 milyon turist bekliyoruz ve İngiltere`yi sıralamada geçeceğiz. Türkiye, Avrupa`da ilk 4`e dünyada ise ilk 6`ya girecek. Cumhuriyetimizin 100.üncü yıl dönümü olan 2023`te 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir planlandı. Umudumuz bu rakamları 2023 yılından önce elde etmektir`` dedi.
 
 

tatilborsasi.com © 2000

www.tatilborsasi.com sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.tatilborsasi.com sorumlu tutulamaz.