Son dakika özel fiyatlar e-posta kutunuzda! E-posta listemize aşağıdan kayıt olarak son dakika promosyonlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
e-posta:

Oteller

 İstanbul Otelleri
 Antalya Otelleri
 Kemer Otelleri
 Alanya Otelleri
 Kalkan Otelleri
 Marmaris Otelleri
 Fethiye Otelleri
 Bodrum Otelleri
 Kapadokya Otelleri
 Side Otelleri
 Belek Otelleri
 Ankara Otelleri
 İzmir Otelleri
 Tüm Bölgeler

YILBAŞI TURLARI

SÖMESTRE TURLARI

BAYRAM TURLARI

KÜLTÜR TURLARI

AÇIK ARTTIRMA

TATİLCİDEN TATİLCİYE

VİZE BİLGİLERİ

HAKKIMIZDA

REKLAM TARİFESİ

OTELLERE ÖZEL

ACENTALARA ÖZEL

İŞ BAŞVURU FORMU

ÜLKELER REHBERİ
Haber Ekleme Tarihi: 0000-00-00

TURİZM AVM`LERE DE KATKI YAPIYOR


Türkiye`de faaliyet gösteren 300`den fazla AVM’nin toplam alanının 7,6 milyon metrekare olduğu, 2013 sonunda 10 milyon metrekareyi bulacağı belirtiliyor

Alışveriş Merkezleri (AVM) ve Perakendeciler Derneği Başkan Vekili Aziz Torun, Türkiye`de özellikle son yıllardaki yatırımlarla alışveriş merkezlerinin sayısının giderek arttığını söyledi.

AVM`lerin, bütün ihtiyaçların karşılandığı, tekstil, gıda alışverişinin yapıldığı, modanın, serginin, eğlencenin bulunduğu, değişen teknolojinin takip edilebildiği mekanlar olduğunu vurgulayan Torun, 7.6 milyon metrekarelik alana sahip olan AVM’lerin Avrupa ortalamasının altında kalındığını, belirterek "Türkiye`de 100 kişiye düşen alan, 90 metrekare civarında. Avrupa`da ise bu 200 metrekareye kadar çıkıyor. 2013 sonuna kadar 10 milyon metrekareyi bulacak. 100 kişiye düşen alan miktarı da 100 metrekarenin üzerine çıkmış olacak" dedi.

AVM`ler için turizmin çok önemli olduğunu vurgulayan Torun, şunları kaydetti: "Turizm gelişirse, turist sayısı artarsa, şehirlere gelen turistler kalıcı olursa, perakende sektörü, alışveriş merkezleri olumlu etkilenir. Turizmin yaygınlaştırılması önemli. Türkiye`nin bazı ülkelerle vizeleri kaldırmasıyla günlük alışveriş turları yapılıyor. Yunanistan, Suriye, Irak ve İran`dan günübirlik alışverişe geliniyor. Karadeniz kıyıları bu şekilde çok sayıda kişiyi ağırlıyor.
 
 

tatilborsasi.com © 2000

www.tatilborsasi.com sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.tatilborsasi.com sorumlu tutulamaz.