Son dakika özel fiyatlar e-posta kutunuzda! E-posta listemize aşağıdan kayıt olarak son dakika promosyonlarımızdan haberdar olabilirsiniz.
e-posta:

Oteller

 İstanbul Otelleri
 Antalya Otelleri
 Kemer Otelleri
 Alanya Otelleri
 Kalkan Otelleri
 Marmaris Otelleri
 Fethiye Otelleri
 Bodrum Otelleri
 Kapadokya Otelleri
 Side Otelleri
 Belek Otelleri
 Ankara Otelleri
 İzmir Otelleri
 Tüm Bölgeler

YILBAŞI TURLARI

SÖMESTRE TURLARI

BAYRAM TURLARI

KÜLTÜR TURLARI

AÇIK ARTTIRMA

TATİLCİDEN TATİLCİYE

VİZE BİLGİLERİ

HAKKIMIZDA

REKLAM TARİFESİ

OTELLERE ÖZEL

ACENTALARA ÖZEL

İŞ BAŞVURU FORMU

ÜLKELER REHBERİ
Haber Ekleme Tarihi: 2012-03-29

ALANYA SÜRÜDÜRÜLEBİLİR TURİZMDE PİLOT BÖLGE


28 Mart 2012 Çarşamba - Konaklama Tesislerinin sertifikasyon şemasına gore konaklama işletmelerinin çevresel ve sosyal alanlarda iyi uygulamalarını değerlendirerek onaylayan ve ödüllendiren, uluslararası alanda tanınan ve seyahat endüstrisi tarafından desteklenen bir sertifikasyon programı olarak bilinen Travelife Sürdürülebilirlik Sistemi Denetçi Eğitimine ALTSO ev sahipliği yapıyor.

28 -29 Mart 2012 tarihlerinde gerçekleşecek olan eğitim Avrupa Komisyonu, ABTA Seyahat Acentaları Birliği, ALTSO ve Triada danışmanlık Firması tarafından destekleniyor. Eğitim,Travelife Sisteminin kriterlerini ve denetim sürecinin gereksinimlerini içeren derin bir eğitimi kapsıyor.

Son yıllarda adı sıkça duyulan ve sürdürülebilir turizm anlayışının önemli bir parçası olarak bilinen eğitim AB Eko-İnovasyon Programı tarafından finanse edilen bir ortaklık projesi olan Intour`un girişimiyle düzenleniyor. Proje, Intour girişimi, Hollanda`da ABTA ve ANVR gibi bir dizi sivil toplum örgütü ve Avrupa seyahat dernekleri ile onların Türkiye`de çalışan tur operatörü üyelerinin işbirliğinde yürütülüyor.

ALTSO PROJENİN ORTAĞI

ALTSO`nun da ortağı olduğu proje kapsamında oluşturulan Türkiye İtalya ve Avusturya konsorsiyumunun Türkiye destinasyonu Alanya olarak seçilmiş ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası bu çalışmayı koordine edecek tek yetkili kurum olarak belirlendiğini vurgulayan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, sürdürülebilir turizm konsepti içinde Alanya`nın yerini en iyi biçimde alması gerektiğine dikkat çekti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZMDE ALANYA PİLOT BÖLGE OLDU
Çalıştıkları tesislerin sosyal ve çevresel performansını geliştirmek isteyen bir çok Avrupalı tur operatörünün ilçemizdeki otellerle sözleşmeler yaptığına işaret eden ALTSO Başkanı şu açıklamalarda bulundu:

“Bu özelliğinden dolayı Alanya, Türkiye`de Intour Projesi`nde öncelikli yerlerden biri ve uygulama için pilot bölge olarak seçilmiştir. Bu nedenle, Alanya`daki konaklama tesislerinin Travelife Sertifikası Ödülü almaları tur operatörlerinin çevresel ve sosyal etkilerini kontrol altına almalarını sağlayacaktır. İnternet sayfalarında ve broşürlerde belirtilen bu özellikler sayesinde de müşterilerine daha geniş bir yelpazede sürdürülebilir tatil alternatifi sunma imkanı bulacaklardır. Travelife ödülünü kazanabilmek için otelller ve konaklama tesisleri, sürdürülebilirlik kriterlerinin gereklşiliklerini denetleyen tarafsız bir üçüncü taraf denetiminden geçmesi gerekmektedir. Eğer konaklama tesisi bu denetimden başarı ile geçebilirse bronz , gümüş veya altın Travelife sertifika ödülü almaya hak kazanır `` dedi.

DENETÇİLER SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM MİSYONU ÜSTLENECEK..
Öte yandan konuya ilişkin yapılan açıklamada, Alanya`da düzenlenen Travelife Denetçi eğitimine katılarak denetçi olmaya hak kazanan denetçilerin Türkiye`de daha sürdürülebilir bir turizmin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamak gibi önemli bir mistyonu üstlenecekleri bildirildi.

Bu eğitime katılan katılımcılar uluslararası düzeyde kabıul görmüş denetçi sertifikası alarak sadece Türkiye değil tüm dünyada Kabul görmüş uluslararası denetim yetkisine sahip olacaklarının altının çizildiği açıklamada; “Oldukça yoğun bir içeriği olan eğitimde, konaklama tesislerinde sürdürülebilirlik konularının yanısıra bir konaklama tesisinde yapılacak olan Travelife kriterlerinin denetlendiği bir pilot uygulamaya da yer verilecektir. Eğitim sonunda denetçi olabilmek için eğitim sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olmak ve bir denetçi ile gerçek bir denetim uygulaması yapmak ve lisanslı bir denetçi kontrolünde bir denetim gerçekleştirmek gerekmektedir. Bu şartları sağladıktan sonra katılımcılar Travelife Denetçi Kimliği almaya hak kazanacaklardır `` denildi.
 
 

tatilborsasi.com © 2000

www.tatilborsasi.com sayfasında yer alan tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlıdır. Zaman içinde değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı www.tatilborsasi.com sorumlu tutulamaz.